Otel Tarihçesi

ŞANLIURFA VE OTELİN KISA ÖZGEÇMİŞİ

Günümüzde hâlâ sonuçları merakla beklenen kazıların yürütüldüğü ve keşiflerin sonucunda akıllara durgunluk veren bulgularla dolu bir coğrafya düşünün…

Medeniyete dair yeni ipuçları sunan bereketli Mezopotamya toprakları, uygarlığın temellerinin atıldığı sular altında kalmış olan Nevali Çori ve 12.000 yıllık Göbeklitepe Tapınakları’nın aracılığıyla, tarihin derinliklerine gömülü gizemini Şanlıurfa’da ziyaretçileriyle paylaşmaktadır.

 

Şanlıurfa; Mezopotamya’da doğup büyüyen uygarlıkların büyüleyici yansımalarının yanı sıra,Hz. İbrahim Peygamber’le özdeşleşen Balıklı Göl ve benzersiz zenginlikteki çarşılarıyla da dünyanın ilgi odağı haline gelmiştir.

 

İlkel, çok tanrılı ve tek tanrılı dinlerin; bu inançlarla bağlantılı olarak kaynaşan kültürlerin zenginliğine sahip Şanlıurfa, 12 bin yılı aşkın geçmişi ile dünyada bilinen en eski yerleşim yeridir.

 

Bu önemli mirasın bir parçası olarak, adını bölgedeki uygarlığın en eski yerleşim birimlerinden biri olan Nevali Çori’ den alan Nevali Hotel, medeniyetin beşiğindeki konumuyla, kültürel iddiasıyla dünyaya bir kere daha ev sahipliği yapmak için yola çıkmıştır. Nevali Hotel; geleneksel misafirperverliği ile Urfa’nın köklü tarihi boyunca süregelen kültürel birikiminden ilham alarak, bölgenin şanını bu benzersiz coğrafyayı ziyarete gelen herkese yeniden yaşatacaktır.

Büyütmek için herhangi bir fotoğrafı tıklayınız.